Projektek
„TANULJUNK IDEGEN NYELVEKET!” GINOP-6.1.3-17
A projekt címe: Tanuljunk idegen nyelveket!
Projekt azonosítószáma: GINOP-6.1.3-17-2018-00018
Kedvezményezett neve: BAJAI SZAKKÉPZÉSI CENTRUM
Támogatási összeg: 105 000 000 Ft
Támogatási arány: 100 %
Projekt kezdő dátuma: 2019.01.01.
Megvalósítás helyszíne: Baja
Az "Idegen nyelvi készségek fejlesztése" című pályázati felhívás alapján került lebonyolításra.
Fő célkitűzésünk, hogy a célcsoporthoz tartozó résztvevők idegennyelvi kompetenciákat szerezzenek, illetve a meglévőket erősítsék. Az „Tanuljunk idegen nyelveket!” című projekt közvetlen célcsoportja a 16 év feletti, a Bajai Szakképzési Centrum intézményeiben tanuló, Bács-Kiskun megye területén lakó lakosok, akik idegen-nyelvi készségekkel nem, vagy alacsony szinten rendelkeznek.
A Projekt nyitó sajtótájékoztatóról készült videó itt is megtekinthető:
https://www.youtube.com/watch?v=JSPa0hJvRyY
Cikk: A projektnyitóról készült cikk.
Támogatási kérelem benyújtásának dátuma 2018. 02. 28.
Támogatás megítélésének dátuma 2018. 11. 07.
Projekt tervezett befejezése 2022. 03. 31.
Projektünk a Bajai Szakképzési Centrum vonzáskörzetében élő 16 év felettiek idegen nyelvi fejlesztését célozza meg, emelve ezzel régiónk és lakóinak gazdasági versenyképességét. A 700 fő képzett bevonásával megvalósuló nyelvi képzések során legalább 525 fő sikeresen elvégzi a képzést és tanúsítványt szerez. A projekt lehetőséget nyújt a Szakképzési Centrum számára, hogy olyan infrastrukturális fejlesztést hajtson végre, amely mind a pályázat megvalósítása során, mind pedig későbbiekben modern környezetben képezhesse tanulóit, támogatva ezzel a Digitális Oktatási Stratégiában leírtak megvalósulását. A projektbe képzettként bevontak legalább 40%-a hátrányos helyzetű. A képzésekbe a Szakképzési Centrum tanulói is bevonásra kerülnek. A képzéseket külső felnőttképző intézmény bevonásával kívánjuk megvalósítani. Ennek oka, hogy nyelvtanári és adminisztratív erőforrásunk már jelenlegi feladataink mellett is kihasznált. A nappali tagozaton heti 23-26 órát tanító kollégák további 50 esti képzésen oktatnak, amelyek heti 3-10 órás elfoglaltságot jelentenek képzésenként. Már ezen feladatok ellátására miatt is 10 óraadó tanárt kell alkalmaznunk.
Támogatási kérelmünkben megfogalmazott céljainak elérése érdekében az alábbi feladatokat tervezzük elvégezni, valamint a külső képzővel elvégeztetni:
1. Infrastrukturális fejlesztések megvalósításának szakmai elemei.
2. Szemléletformáló, motiváló pedagógus továbbképzés a térségünkben élő nyelvtanárok részére, elsősorban a Szakképzési Centrummal közvetlenül vagy közvetetten együttműködő oktatók bevonásával.
3. A képzésekbe bevonni kívánt célcsoport számára tájékoztatás és toborzó tevékenység végzése.
4. Előzetes nyelvi tudásszint felmérés a célcsoport érdeklődő tagjai körében. Az eredmények ismeretében
egyéb szempontokat is figyelembe véve képzési csoportok kialakítása, időponthoz, helyszínhez, oktatóhoz rendelése.
5. Az online adminisztrációs szoftver feltöltése a megfelelő adatokkal.
6. A képzések nyomon követése, minőségellenőrzése, óralátogatások szervezése, esetleges nem megfelelősségek javítása.
7. Modulzáró tesztek megíratása, elégedettségmérő kérdőívek kitöltetése és elemzése.
8. Tanúsítványok kiadása rendezvény keretén belül.
9. Az FKTV és a pályázati követelményeknek megfelelő jelentések elkészítése. 120 órás képzéseket tartunk, a csoportok létszáma nem haladhatja meg a 14 főt. 12 fős átlagos létszámmal számolva
várhatóan 59 képzési csoportot alakítunk ki. A képzések a Szakképzési Centrum tagintézményeiben valósulnak meg.
A projekt megvalósításával összefüggő szakmai feladatok közé tartozik még:
a) szakmai megvalósító(k) biztosítása; A képzéseket egy külső képző valósítja meg, azonban a Szakképzési Centrum munkatársai részt vesznek a tervezésben, a projektet saját maguk is ellenőrzik.
b) képzések minőségbiztosítása, folyamatmenedzsment tevékenységek; A képzések minőségbiztosítását külső szolgáltató fogja ellátni. A minőségbiztosítási tevékenységek a Megvalósíthatósági Tanulmányban részletezésre kerülnek.
Projekt megvalósításához szükséges, a szakképzési centrumok szolgáltatásfejlesztését elősegítő egyéb tevékenységek
a) a megvalósítással összefüggő tárgyi eszközök, oktatási segédeszközök, felszerelések beszerzése, különös tekintettel a nyelvtanulást segítő digitális eszközökre; Pályázati projektünk keretén belül 5 nyelvi labort alakítunk ki, amelyeket a képzések megvalósítása során és azt követően is hasznosítani fogunk.
b) online tananyagok elérhetővé tétele; Mind angol, mind pedig német nyelvből 4-4 nyelvi szinten online tananyagot is elérhetővé teszünk a képzettek számára.
c) a nyelvoktatást végző pedagógusok továbbképzési lehetősége. A hazai modern nyelvtanári továbbképzések közül a legnagyobb országos rendezvény a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének éves konferenciája. Az ezen a rendezvényen a részt vevők visszajelzései alapján legjobb értékelést kapó előadókat tervezzük meghívni. Ezen keretek között három alkalommal tervezünk továbbképzést.
GALÉRIA
Tanuljunk idegen nyelveket!